11 Nisan 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539

Teknisyenlere erken emeklilik

Eczacı kalfaları da erken emeklilik hakkını kazandı Sağlık çalışanları için getirilen yıpranma hakkı, sertifikalı veya kursları bitiren eczacı kalfalarını da kapsıyor. Her yıl için 60 gün fiili hizmet zammı kazanan..

Teknisyenlere erken emeklilik

Eczacı kalfaları da erken emeklilik hakkını kazandı

Sağlık çalışanları için getirilen yıpranma hakkı, sertifikalı veya kursları bitiren eczacı kalfalarını da kapsıyor. Her yıl için 60 gün fiili hizmet zammı kazanan kalfaların ek ödeme yapması gerekmiyor.

SORU: Bir eczanede kalfa olarak çalışıyorum. Benim de yıpranma hakkım varmış. Bunun için SGK’ya ek ödeme mi yapmam gerekiyor? Yıpranma hakkından nasıl yararlanabilirim? Erkan Savcı

CEVAP: SGK 2019/9 sayılı Genelge ile geçtiğimiz yıl sağlık çalışanların için getirilen yıpranma hakkından eczacı kalfalarının da yararlanmasının önünü açmıştı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Eczacıları Birliği işbirliği neticesinde düzenlenen eğitim sonucunda düzenlenen sertifikası ya da kurs bitirme belgesine sahip eczacı kalfaları da yıpranma hakkından faydalanabiliyorlar. Kalfalardan 3 Ağustos 2018 tarihi itibarıyla bu belgeye sahip olanların geriye dönük 10 aylık yıpranma hakkından yararlanması da mümkün. Bu iki işlem sonrasında her yıl için 60 gün fiili hizmet zammına sahip olacaklar. Ayrıca her bir yıllık çalışmaları için bir ay erken emeklilik hakkı kazanacaklar. İşlemler işveren tarafından yapılacak. Ek ödeme yapmanıza da gerek yok.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL