25 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.109
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.642
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 137
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.682

Sendikal Mücadeleye Var mısınız ?

Yıllardır çekirdekten yetişen eczanelerde belgeli belgesiz çalışan biz eczane çalışanları ne oluyor da bir türlü hakkı olanı alamıyor. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen haberlerde neredeyse tüm çalışanların sorun ve sıkıntıları..

Sendikal Mücadeleye Var mısınız ?

Yıllardır çekirdekten yetişen eczanelerde belgeli belgesiz çalışan biz eczane çalışanları ne oluyor da bir türlü hakkı olanı alamıyor. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen haberlerde neredeyse tüm çalışanların sorun ve sıkıntıları bir.  Bu sıkıntıların başında gelenler ise fazla çalışma saatleri, maaştan yatmayan sgk primleri, gösterilmeyen mesailer nöbetler ve düşük ödenen maaşlar.  Şimdi bu kadar sorun ve sıkıntı varken derneklerimizin hiçbir şey yapmadığı ortadayken bizleri kim koruyacak  ve haklarımızı kim savunacak.

Bir iki malum federasyon dışında tüm mesleki kurumlarımız yatış pozisyonundayken bizler haklarımızı nasıl alacağız. Bu işin artık derneklerle yürümeyeceği ortadayken neden bizleri savunacak haklarımızı alacak yeni bir oluşuma gitmiyoruz neden tek çatı altında örgütlenmiyoruz.  Diyeceksiniz ki bu çatı ne olacak tabi ki de sendikal mücadele olacak.

Arkadaşlar daha ne kadar kafamızı kuma gömüp her şeye eyvallah deyip bekleyeceğiz. İnsanca yaşamak bizlerin de hakkı değil mi. İçimizden kaç kişi bir gün bile çocuğunu okula bırakabiliyor veya okula gidip durumunu sorabiliyor. Kaç kişi çocuklarıyla zaman geçirebiliyor.  İçimizden kaç kişinin hasta olmaya hakkı var veya hasta olduğunda eve gidip dinlenmeye hakkı var.

Şimdi derneklerimize soruyorum bunların kaçı için konuşup kaçını bizler için alabildiniz. Ben cevap vereyim hiç birini alamadınız.  Madem bunları yapmaya gücünüz yok sendikalaşma için neden adım atmıyorsunuz.

Arkadaşlar sendika gelip tek tek eczacılarımızla anlaşmaz, bunun yerine çatı kurumlarla masaya oturur ve hak mücadelesi yapar. Örneğin Türk Eczacılar Birliği, Bölge Eczacı Odaları,  Sosyal Güvenlik Kurumu, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı.

Gelin sendika işini ciddi anlamda düşünelim, tartışalım ve hayata geçirelim. Sendikal mücadeleden uzak duran dernek başkanlarının kaybedeceği ne var bunu bizimle de paylaşsınlar bizde öğrenelim. O koltuklarda oturuyorsanız meslektaşlarınızın hakkını hukukunu korumak ve savunmak zorundasınız. Bunun bedeli ne olursa olsun bunu yapmak zorundasınız. Bedel ödemek istemeyen başkanlarımız o koltuklardan kalkıp bedel ödeyecek arkadaşlara koltuğu bırakmalıdırlar.

Teknisyenin sesi haber olarak sendikal mücadelede yapılacak olan her çalışmaya destek vermeye içinde olmaya ve bunu tüm Türkiye’ye yaymaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.  Meslektaşlarımızın yararına olan her çalışmayı desteklediğimiz gibi bunu desteklemeye ve bunun içinde yer alacak başkanlarımızı da aynı şekilde desteklemeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Gelin bu konuyu tartışalım konuşalım ve ortak bir noktada buluşarak hayata geçirelim…

Abdullah EKİN

Teknisyenin Sesi

YORUMLAR (2)

 1. HİCRAN diyorki:

  YANİ NE YAPMAMIZI İSTİYORSUNUZ. BEN BARTINDA ÇALIŞIYORUM. BÖYLE BİR SENDİKA VARMI YOKSA KURULMASI İÇİN ADIM ATILMASINI BEKLİYORSUNUZ.
  YAZDIKLARINIZIN HEPSİ DOĞRU AMA YAZININ SONUNA GELDİĞİNDE YANİ DİYOR İNSAN SONUÇ NE YAPMAMIZ BEKLENİYOR ACABA DİYE DÜŞÜNÜLÜYOR?!

 2. admin diyorki:

  Sendikamız kurulum aşamasındadır.Siz meslektaşlarımızdan isteğimiz sendika kurulduğunda üye olmanız ve bizi yalnız bırakmamamız.İl il temsilcilerimiz olması gerekiyor ve eğer mücadelede yer almak istiyorsanız sizde temsilci olmak için başvuruda bulunun en azından kurulduğunda üye olmanızı istiyoruz teşekkür ederiz.Bizi takip edin gelişmelerden haberdar olursunuz…

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL