11 Nisan 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Büyük Manşet Eczane Haber Manşet

Sağlık Bakanlığı Coresatin için rapor verdi.. Coresatin’de kortizon yok..!

Coresatin’in içinde kortizon olmadığı Sağlık Bakanlığı’nın raporuyla belgelendi. Firma haksız ve gerçeğe aykırı iddiada bulunanlar hakkında cezai takibat yapılması için başvuruda bulunuyor. 11 Kasım 2015 Sedef, egzama, mantar gibi hastalıklarda..

Sağlık Bakanlığı Coresatin için rapor verdi.. Coresatin’de kortizon yok..!

Coresatin’in içinde kortizon olmadığı Sağlık Bakanlığı’nın raporuyla belgelendi. Firma haksız ve gerçeğe aykırı iddiada bulunanlar hakkında cezai takibat yapılması için başvuruda bulunuyor.

11 Kasım 2015

Sedef, egzama, mantar gibi hastalıklarda kullanılan Coresatin Krem çeşitlerinin içeriğinde Kortizon olduğu iddiasına karşı, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun yaptığı inceleme tersini kanıtladı. Coresatin Krem çeşitlerinin içinde kortizon olmadığı belgelendi.

Bir süre önce Coresatin Krem çeşitleri içinde Kortizon olduğu yolunda bir iddia ile şikayet yapılması üzerine Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), ürün numuneleri alarak analize gönderdi.

Analizler Bakanlık Laboratuvarında yapıldı..

Sağlık Bakanlığı laboratuarlarında yapılan analizler sonucu, Analiz ve Kontrol Laboratuvarları Daire Başkanlığı 27.10.2015 tarihinde raporunu verdi. Raporda, ürünlerin Teşhis Kontrolleri testlerinde “kortizol ve kortikosteroidler” (kortizon) içermediği ifade edildi.

Corena İlaç yetkilileri; “Coresatin” marka ürünlerin kortizonsuz olduğunu belgeleyen laboratuarlardan alınmış test sonuçları yetkili makamlara sunulduğu gibi; kuşkusuz üçüncü bağımsız laboratuvar olarak kabul görecek T.C. Sağlık Bakanlığı Analiz ve Kontrol Laboratuvarları’nca da ürünlerimizin kortizonsuz olduğu teyit edilmiştir.” dediler.

Eylül ayında; ruhsat değişikliği sırasında ortaya çıkan bir bürokratik gecikme nedeniyle toplatılan Coresatin’in işlemlerinin tamamlandığını ve tüm yurtta eczane raflarında yerini aldığını ifade eden firma yetkilileri; “Ürünümüzün içinde kortizon olduğu gibi haksız ve gerçeğe aykırı itham ve iddialar karşısında gerekli hukuki ve cezai takibatın yapılması gerekliliği gündeme gelmiştir.” ifadelerini kullandılar.

 

eczacıyız.net

YORUMLAR (2)

 1. Buket cakit diyorki:

  Coresatin krem içerisinde kortizon olup olmadığını analize gönderen kişi olarak:
  1.eğer evladınız hastanede 2 gün yatıp kandaki kortizon değeri sıfıra düşmüş deniliyorsa ve dışarıdan bişey verildiği söyleniyorsa kullanılan şeyler nedir diye analiz ettirilir
  2.eğer kremde kesin kortizon vardır diye bir iddiam olsa neden analize gönderim analiz edilmesi için
  3. Böyle bir şeyden dolayı dava açılması çok saçma… Tüketici Hakkı denilen bişey vardır, insanlar eğer bir ilaç vs kullanıyor ve içeriğini kontrol ettiriyorsa buradaki suç nerede ben anlayamadım?
  4. Krem analizi 5.5 ay sonrasında çıktı.. Nedeni ise birçok krem ilaç vs analizde olması.. Sorarım; neden diğer firmalar da dava açmıyor? O zmn her analiz edilen krem ilaç her neyse analiz ettirene dava açılmalı
  5. İstenilen dava açılabilir, kötü bişey yapmadım…sonuç olarak ben annelik görevimi yaptım..
  6. Eğer firma analize göndermeden önce maillere cevap verseydi analize göndermeyecektim belki de ama ilgisiz kaldıkları için siz olsanız ne yapardınız sağlık bakanlığına göndermek yerine susup hiçbişey yokmuş gibi mi hareket etmek lazımdı..?
  7. Düşünce özgürlüğü denilen birşey vardır, instagramda ya da farklı yerlerde firmayı da zan altında bırakmak istemem ama anne olarak analiz ettirmem lazım ifadelerim var ancak maalesef firma yetkilileri tarafından silinmiş yazılarım…

 2. Hasan diyorki:

  Bakanlık yeni ürünler için içerisinde kortizon yok demiş galiba. Ancak eski ürünlerin yani tüpte olan ürünlerin kavanozdaki ürünler ile alakası yok. Yani bana kalırsa eski ürünlerde kortizon vardı. Çünkü semptomları çok kısa sürede ortadan kaldırıyordu.
  Yeni ürün semptomları ortadan kaldıramıyor.
  Ürünü piyasaya ilk çıktığı günden beri hastalarında kullanan saysız doktor arkadaşım var. Hepsinin ortak görüşü eski üründe steroid vardı ve bunu bizlerden sakladılar. Yeni ürün ise tam anlamıyla hayal kırıklığı şeklinde.


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL