11 Nisan 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539

İşkur Eczane Teknikerliği Kursu Hakkında…

Merhaba sevgili meslektaşlarım geçen paylaştığım ” Eczane Teknikerleri Kursu Başladı” adlı haberimiz bazı kurumlar tarafından yalanlandı.Sizin için araştırma yaptık ve bu araştırmanın sonucunu sizinle paylaşmak istedik.. İşkur ile yaptığımız görüşme..

İşkur Eczane Teknikerliği Kursu Hakkında…

Merhaba sevgili meslektaşlarım geçen paylaştığım ” Eczane Teknikerleri Kursu Başladı” adlı haberimiz bazı kurumlar tarafından yalanlandı.Sizin için araştırma yaptık ve bu araştırmanın sonucunu sizinle paylaşmak istedik..

İşkur ile yaptığımız görüşme sonucunda Eczane Teknikeri olmak için İşkurun İş başı eğitimine baş vurmak gerektiğini ögrendik tabi bunun için bazı kurallar var ..

1- 3 Aydır işsiz olmak…

2-15 yaşından büyük olmak

Program 6 ay sürmekte ve Aylık 1000 TL Maaş İşkur tarafından ödenmektedir.Eczacılara bir maliyeti bulunmamaktadır.Haftanın 5 günü çalışıp işkurdan 1000 tl maaş alabilirsiniz eğer cumartesi de yarım gün çalışırsanız buda ücretinize 300 TL daha eklemek anlamına geliyor yani İŞKUR size 1300 TL Ödüyor…

Bu kurs işsiz olanlar için açılmış bir program olup sadece işsizleri iş sahibi yapmak yeni eczane personeli yetiştirmek amacı ile açılmıştır….6 ay sonunda eczanede çalışmak için yetkinlik belgesi verilecektir…

Gelelim hali hazırda sertifikası olmayan ama eczanede çalışan arkadaşlara ;

Malesef bu İŞKUR kursu sizi kapsamıyor. Ancak Eczanenizden 3 AY ayrılıp sonra iş kura başvurmanız halinde bu 6 aylık eğitime katılmanız mümkün olacaktır..

Hali hazırdaki meslektaşlarımız için gerekli kurumlarla görüşmeler yapıp bunu çözmenin bir yolunu araştıracağız…

Ecz.Tek.Adem DİŞÇİ

Ecztek Haber Genel Yayın Yönetmeni

YORUMLAR (11)

 1. Bayrm bozkurt diyorki:

  Bunun icin eczacı da calşmak falan grekmiyor degilmi direk iş kura giderek herkez başvuru yapabilir mi?

 2. Nur coşkun diyorki:

  Peki iş kurdan alınan belgenin geçerliliği var mı?

  • Adem Disci diyorki:

   Tabiki geçerliliği var.Fakat eczane teknisyeni veya eczane teknikeri statüsünde değil ”Eczane İŞÇİSİ ” statüsünde geçerli..

 3. Mustafa diyorki:

  Peki iskura gittikten sonra staj yapcagimiz eczaneyi İşkur mu buluo bizmi buluyoruz ?


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL