11 Nisan 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Sağlık Haberleri

DSÖ: Hadiseler global seviyede üst üste 3 haftadır düşüşte

Dünya Sıhhat Örgütünün (DSÖ) Genel Yöneticisi Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, DSÖ’nün Cenevre’deki merkezinde görüntü konferans sistemiyle …

DSÖ: Hadiseler global seviyede üst üste 3 haftadır düşüşte

Dünya Sıhhat Örgütünün (DSÖ) Genel Yöneticisi Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, DSÖ‘nün Cenevre’deki merkezinde görüntü konferans sistemiyle haftada iki gün düzenlediği basın toplantılarının ilkini gerçekleştirdi.

“KÜRESEL SEVİYEDEKİ DÜŞÜŞ CÜRET VERİCİ”

Dünya genelinde geçen haftayla birlikte üst üste üç haftadır koronavirüs olaylarının düştüğünü aktaran Ghebreyesus, “Hala olay sayısı artan birçok ülke var fakat global seviyedeki bu (düşüş) cüret verici.” dedi.

Ghebreyesus, hadise sayılarındaki düşüşün koronavirüsün süratle yayılan cinsinin bile denetim edilebileceğini gösterdiğini belirterek, “Kanıtlanmış mevcut halk sıhhati tedbirlerini uygulamaya devam edersek, bu, enfeksiyonları önleyebileceğimizi ve hayat kurtarabileceğimizi gösteriyor.” tabirini kullandı.

“KARANTİNAYA ERKEN SON VERİNCE VİRÜS DAHA GÜÇLÜ GERİ GELDİ”

“Ancak, daha evvel de buradaydık.” ikazını yapan Ghebreyesus, hükümetlerin geçen yıl karantina uygulamalarına erken son vererek “virüsün daha güçlü şekilde” geri gelmesine yol açtığını anımsattı.

Ghebreyesus, koronavirüs aşı uygulamalarının başladığı ülkelerde hükümetlerin mevcut tedbirlere son vermesi için şimdi çok erken olduğu ikazında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL