11 Nisan 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539

Dikkat; bu ilaçta yüksek risk var..!

Dikkat; bu ilaçta yüksek risk var! Merck Sharp Dohme İlaçlarının, KEYTRUDA (pembrolizumab) ile ilgili bilgilendirme mektubu.. 19 Nisan 2017 Dikkat; bu ilaçta yüksek risk var Merck Sharp Dohme İlaçları, KEYTRUDA..

Dikkat; bu ilaçta yüksek risk var..!

Dikkat; bu ilaçta yüksek risk var! Merck Sharp Dohme İlaçlarının, KEYTRUDA (pembrolizumab) ile ilgili bilgilendirme mektubu..

19 Nisan 2017

Dikkat; bu ilaçta yüksek risk var Merck Sharp Dohme İlaçları, KEYTRUDA (pembrolizumab) kullanımı ile ilgili bir bilgilendirme mektubu yayınladı. Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) aracılığıyla Türk Eczacıları Birliği (TEB) üzerinden Eczacı Odalarına gönderilen yazıda, ölümle sonuçlanan Stevens-Johnson sendromu vakası ve ölümle sonuçlanan Toksik Epidermal Nekrolİz vakası hakkında ayrıntılı bilgi veriliyor.

Yazının özet bölümü şöyle:

Klinik çalışmada KEYTRUDA ile tedavi edilen hastalarda, ölümle sonuçlanan bir Stevens-Johnson Sendromu (SJS) vakası ve pazarlama sonrası dönemde ölümle sonuçlanan bir Toksik Epidermal Nekrolİz (TEN) vakası raporlanmıştır.

Hastaları SJS ve TEN riski dâhil olmak üzere KEYTRUDA’nm riskleri ve yararları konusunda bilgilendiriniz.

SJS veya TEN semptomları veya bulguları fark edilirse, KEYTRUDA’ya ara veriniz ve hastayı tetkik ve tedavi için özel bakım almak üzere sevk ediniz.

SJS veya TEN doğrulanırsa KEYTRUDA’yı kalıcı olarak kesiniz.

Yazının tamamı için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL