11 Nisan 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Biyografiler Dernek Haberleri

ABDULLAH EKİN Kimdir ?

ABDULLAH EKİN   1976 Yılında Batman’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Batman 100. Yıl ilköğretim okulunda tamamladı. Liseyi Batman Ticaret Meslek Lisesinde okudu. Sektöre ilkokul 4. Sınıfta başladı. Yaklaşık 15..

ABDULLAH EKİN Kimdir ?

ABDULLAH EKİN

 

1976 Yılında Batman’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Batman 100. Yıl ilköğretim okulunda tamamladı. Liseyi Batman Ticaret Meslek Lisesinde okudu.

Sektöre ilkokul 4. Sınıfta başladı. Yaklaşık 15 yıl aynı eczanede çalıştıktan sonra şu anda hala devam ettiği ve 10 yıldır çalıştığı Mir Eczanesine geçti.

Dernek ile tanışıklığı da bu döneme denk gelen Ekin bir şeylerin ters gittiğini Batman’da meslektaşları için hiçbir şeyin yapılmadığını görüp Batman’da birkaç tekniker arkadaşıyla muhalif hareketi başlattı.

Dernekten bağımsız Hasankeyf, Siirt, Mardin gezileri, iftar yemekleri, eğitim etkinlikleri düzenledi. Var olan dernekte çalışma imkanı bulamayan Ekin yine bu arkadaşlarıyla birlikte Batman Çağdaş Eczane Teknisyenleri Derneği’ni kurdu. Bu derneğin çatısı altında bir çok etkinlik  ve eğitim organizasyonuna imza attı.

Batman’da meslektaşlarından gelen iki dernek birleşsin tek dernek olsun çağrılarına olum cevap veren Ekin ve arkadaşları birleşme için masaya oturdu.

Her iki dernek yönetimlerinin istifa etmeleri ve yönetimde çalışacak aktif olabilecek gençlerin yönetime alınması hususlarında anlaşarak iki derneği birleştirdiler.

Batman Çağdaş Eczane Teknisyenleri Derneği iki dönem Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ekin derneğin kapanışı verildikten sonra Batman Eczane Teknisyenleri Derneğinin de yönetimine seçilerek tekrar Başkan Yardımcısı olarak göreve devam etti.

Abdullah Ekin 2010 yılında facebook’ta kurduğu SGK İLAÇ KESİNTİLERİ VE NEDENLERİ grubu şu anda Türkiye’nin mesleki anlamda tek ve en büyük grubu olma ünvanını elinde bulundurmaktadır. Bu grubun yönetiminde bulunan arkadaşlarıyla kurduğu www.teknisyeninsesi.com  eczane teknisyenlerinin en güncel haberleri almasını sağlamıştır.

Eczane teknisyenlerinin haklarını alabilmeleri için bir çok dernek başkanı ve federasyonlarla sürekli irtibat halinde olan Ekin sendikal mücadelenin de şu anda altyapı çalışmasını yürütmektedir.

Teknisyenin Sesi haber sitesinde Genel Yayın yönetmenliğini de yapan Abdullah Ekin evli ve 5 çocuk babasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL